Budowa konia arabskiego

dziki kot bengalski

Konie arabskie to rasa o bardzo pięknej i dostojnej budowie ciała. Spośród innych zwierząt swojego gatunku wyróżnia je kilka podstawowych cech.Konie arabskie przede wszystkim można rozpoznać po budowie głowy.

Jest ona stosunkowo krótka, a z profilu wydaje się być wklęsła. Natomiast nozdrza konia arabskiego są dużo większe w porównianiu z pozostałymi rasami. Konie arabskie mają także nice inną budowę oczy – ich oczy, w porównianiu w zwiększością pozostałych ras, są o wiele szerzej osadzone.

Konie arabskie wyrózniają się też przez tzw. Jibbbbah. Nazywa się tak specyficzną wypukłość, która powstaje pomiędzy oczami.

Przybiera ona kształt tarczy i znajduje się w przestrzeni od kości nosa do uszu. Budowa tych koni wyróżnia się także poprzez długą i smukłą szyję. Ich łabędzia niemalże szyja tworzy z głową szeroki kąt, który fachowo jest nazywany mitbah.

Grzbiet koni arabskich jest natomiast wklęsły i nieco krótszy niż u innych ras. Zwierzęta te mają także bardzo wysoki ogon. Najczęściej występujące umaszczenie u tej rasy to siwe, kasztanowe oraz gniade.