Indyjski ogród z portugalskimi korzeniami

Palacio do Deao to ogród położony w Indiach, utrzymany w stylu kolonialnym, łączący architekturę hinduską oraz portugalską w jedną, bardzo charakterystyczną mozaikę. Ogród jest pozostałością po obecności w Indiach portugalskiego księdza Jose Paulo. Obecnym właścicielem rezydencji jest Ruben Vasco da Gama, któremu udało się przywrócić starą rezydencję do jej świetności.

Ogród Palacio do Deao zaprojektowany został jako jedna całość występująca na kilku odrębnych pałacach, które połączone są schodami. Obecny stan ogrodu diametralnie różni się od tego, który zaprojektował Jose Paulo, ale zachowano wiele elementów, które podkreślają jego staromodny wdzięk, dla których warto tam zawitać. W ogrodzie występuje przede wszystkim roślinność tropikalna, co oznacza konieczność częstego nawadniania miejsca – przy czym pomocna może okazać się usługa nawadnianie Wrocław.

W porze suchej, która nadwyręża dość mocno stan roślin przyzwyczajonych do innych warunków klimatycznych właściciele muszą zużywać ponad jedenaście tysięcy litrów wody podczas jednej sesji nawadniającej.