Mieszkanie w walce z alergią

https://przelambariery.pl/pol_m_Rowery-trojkolowe-223.html

Osoby, które na co dzień zmagają się z alergią, powinny szczególnie zadbać o swoje otoczenie. Jednym z najtrudniejszych „przeciwników” wielu alergików jest kurz, który nie tylko często stanowi alergen, ale jest niemal wszechobecny. Nie ma możliwości, by pozbyć się go w stu procentach. Istnieją jednak sposoby, by znacznie zmniejszyć jego gromadzenie się, a tym samym ułatwić sobie życie. W mieszkaniu alergika nie powinno być zbyt wielu materiałów, stanowiących doskonałe siedliska kurzu i roztoczy.

Warto rozważyć zrezygnowanie z posiadania dywanów w pomieszczeniach, gdzie nie jest to konieczne. Jeśli jednak nie możesz rozstać się z ulubionym dywanem, pamiętaj, by do sprzątania używać specjalnego odkurzacza z wodnym filtrem, który zapobiega rozpylaniu się kurzu w czasie sprzątania. Powodem złego samopoczucia mogą być także zasłony, które w dzisiejszych czasach znacznie częściej pełnią funkcję ozdoby niż wypełniają praktyczne zadania. Choć wielu alergików robi to z ciężkim sercem, dobrze jest usunąć z mieszkania liczne ozdóbki i bibeloty, które sprzyjają gromadzeniu kurzu i wymagają częstego sprzątania. Nie oznacza to oczywiście, że trzeba całkowicie zrezygnować ze wszystkich elementów ozdobnych.

Czasami można znaleźć proste rozwiązania, na przykład umieszczając ulubioną kolekcję figurek w szklanej gablotce. W innych przypadkach można zdecydować się na usługi porządkowe poznań.