Naukę czas zacząć!

Edumax - meble do przedszkola

W przedszkolach dzieci uczą się wielu pożytecznych rzeczy, a także promowane są postawy honorowe i nierzadko patriotyczne. Warto jednak zadań sobie pytanie odnośnie kompetencji osób odpowiedzialnych za kształtowanie programów edukacyjnych dla tego rodzaju placówek.

W niektórych przypadkach bowiem dochodzi do skandalicznych sytuacji, w których przedszkola zajmują się szerzeniem propagandy. Trzeba jasno określić rozdział pomiędzy tym czego powinni uczyć rodzice, a co leży w kompetencji przedszkola.

W żadnym wypadku dobre przedszkole nie może ingerować w system wartości promowany przez rodziców, a tym bardziej w kwestie związane z kultywowaną przez nich religią. Zadaniem przedszkola jest wspomaganie i współpraca z rodzicami w zakresie wychowywania dziecka, a nie zastępowaniem rodziców.

Dodatkowo w przedszkolu sporą część czasu powinno poświęcać się na nauczanie, gdyż dzięki temu dziecko łatwiej rozpocznie naukę w szkole podstawowej. Ponadto ważnym zadaniem przedszkola jest uczenie dzieci właściwej komunikacji.

tłumaczenia Angielski www.zatokabraniewo.pl