Nawigacja posiada coraz więcej funkcji

Jeszcze całkiem niedawno korzystaliśmy z map papierowych, które nie zawsze były tak dokładne jakbyśmy chcieli, a to oznacza, że nie zawsze te najmniejsze ulice były zaznaczone. Co więcej, takich map nie można było aktualizować, a więc czasami okazywało się, że powstała jakaś alternatywna trasa, a my nic o niej nie wiemy. Dodatkowo też, nie dostawaliśmy na bieżąco informacji o remontach, co również sprawiało, że nie zawsze ta podróż przebiegała tak sympatycznie jakbyśmy chcieli. Obecnie wiele się zmieniło i możemy korzystać z nawigacji elektronicznej. Ale nawet tutaj, w stosunkowo krótkim czasie wiele się zmieniło, a to oznacza, że warto się tym zmianą przyjrzeć.

Coraz więcej funkcji

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że takie nawigacje oferują nam coraz więcej funkcji.

Jeszcze jakiś czas temu musieliśmy wgrywać nowe mapy, tak aby podczas podróży mieć pewność, że dane, które będą nam podawane, będą aktualne. Obecnie mapy same się aktualizują, a więc na bieżąco mamy podawane najnowsze informacje. Dodatkowo dawniej w takich mapach mieliśmy tylko te informacje, które były wcześniej znane, a jeśli chodzi o kontrole radarowe, to podawane były wyłącznie te miejsca, w których policja stała najczęściej – a więc niekoniecznie musieli być. Obecnie nawigacje pozwalają nam na nanoszenie odpowiednich informacji podczas jazdy. To oznacza, że jeśli tylko ktoś, na naszej trasie, na odcinku do którego się zbliżamy, zaznaczy, że stoją policjanci i dokonują pomiaru prędkości, to my od razu będziemy o takim zdarzeniu poinformowani. Co więcej, będziemy mieli nawet odliczane, jak daleko od tego miejsca się znajdujemy.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Poza tym, obecnie nawigacje podają nam nie tylko trasę czy możliwość kontroli policyjnej. Na bieżąco sprawdzają, czy gdzieś nie zrobił się zator, a jeśli tak, to zaproponują nam inną – alternatywną trasę, dzięki której będziemy mogli zaoszczędzić sporo czasu. Dodatkowo jeszcze mogą nas informować, jeśli gdzieś w pobliżu będą znajdowały się jakieś ważne miejsca np. stacje benzynowe, sklepy czy wulkanizator. Nie będziemy musieli z nich korzystać, ale zawsze taka informacja może się okazać przydatna. Nie ulega wątpliwościom, że nawigacje cały czas są rozbudowywane i mają nam do zaproponowania znacznie więcej funkcji niż kiedyś.

To oznacza, że chętnie z nich korzystamy nie tylko na długich trasach, ale również wtedy, gdy poruszamy się po dobrze sobie znanych drogach. Jeśli dzięki nim możemy uniknąć korków czy kontroli policyjnej, to warto z tego skorzystać.