O co chodzi w felinoterapii…

www.opryski.net.pl

Celem każdej terapii jest poprawa zdrowia i samopoczucia osoby odczuwającej jakieś braki w tym zakresie. Taką samą role pełni też kontakt z kotem. Proces terapii może wspomóc Psychoterapeuta online.

Na czym polega takowa terapia? Najczęściej felinoterapia polega po prostu na umożliwieniu kontaktu z kotem. Samo dotykanie jego futra, głaskanie, czynności pielęgnacyjne, dbanie o jego potrzeby i obserwowanie, nie dosyć, że wzbudza zainteresowanie, to jeszcze dodatkowo angażuje osoby z otoczenia.

A o to przede wszystkim chodzi. Ponieważ charakter kota to przede wszystkim wszędobylskość, wchodzenie w różne miejsca i kręcenie się po całym domu, przebywanie w jego towarzystwie może być zarówno rozrywką jak i niezłą zabawą.

Kocie figle mogą działać integrująco na otoczenie a także wzbudzać chęć zaangażowania własnych sił. Działania terapeutyczne są olbrzymie a zyski z kontaktów z tym zwierzęciem mogą okazać się naprawdę zaskakujące.

Do kociej terapii nadają się zwierzęta przyjaźnie nastawione do człowieka, mające ochotę na zabawę i nieagresywne. Bardzo dobre są rasy Radgoll, norweski Pers, Leśny czy też Maine Coon. 

akcesoria jeździeckie