Pogodzić się z naturą

O ile prościej byłoby sobie poradzić z czasem, który mija nieubłaganie, gdybyśmy potrafili uznać, że starzenie jest po prostu częścią naszej egzystencji. To proces wpisany w nasze życie i będący elementem ludzkiej natury, dlatego próby powstrzymania go w gruncie są czymś w rodzaju odraczania nieuchronnego wyroku.

I dla jasności – bynajmniej nie jest tak, że starość musi być dla człowieka doświadczeniem przykrym i bolesnym. Czy tak będzie w największym stopniu zależy od każdego z nas, ponieważ ludzie jako tacy ze swoim nastawieniem emocjonalnym i mentalnością definiują sposób w jaki przeżywają różne życiowe sytuacje.

Być może tak trudno jest się nam pogodzić z upływem czasu, albowiem mamy świadomość istnienia chorób wieku starczego, którym nie zawsze da się zapobiec. Gdzieś tam na końcu tej litanii lat znajduje się również śmierć, z którą także wszyscy powinniśmy się pogodzić, jednak nietrudno znaleźć osoby, które jej się zwyczajnie boją.

Strach nigdy nie jest dobrym doradcą, dlatego właśnie nie powinniśmy mu ulegać i zastanowić się nad tym, jak możemy żyć, aby nie dać się starości.

suplementy diety