Przedszkola dla dzieci niepełnosprawnych

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rodzice niepełnosprawnych dzieci nie mogli posyłać ich do przedszkola. Obecnie trend ten uległ znaczącej zmianie. Wśród rodziców bardzo popularne stały się przedszkola integracyjne. Zdaniem wielu specjalistów uczą one niezwykłych cech, a mianowicie tolerancji i empatii.

Czy warto posłać dziecko do przedszkoli integracyjnych? Niektórzy rodzice obawiają się takiego rozwiązania. Tymczasem zdaniem wielu doświadczonych pedagogów, przedszkola integracyjne stanowią korzyść zarówno dla zdrowych, jak i chorych dzieci. Te pierwsze uczą się, że nie można odrzucać osób, które nie są w pełni zdrowe. Z kolei dzieci niepełnosprawne czują się akceptowane, co znakomicie wpływa na ich rozwój.

Warto wspomnieć, że powstają również przedszkola skierowane wyłącznie dla dzieci niepełnosprawnych, jak np. dla dzieci niewidomych czy głuchych. Wówczas cały sprzęt i wyposażenie takiego przedszkola muszą być odpowiednio dostosowane do warunków dziecka. Ma to na celu zapewnienie im bezpieczeństwa.

http://chatkakubusiapuchatka.pl/features/162-przedszkole-baranowo Stoliki przedszkolne dla dzieci