Sprawdzajmy wszystkie przedszkola w okolicy

Przedszkola z jednej strony mają podobną ofertę, bo w końcu muszą przerobić taki sam program, aby dzieci idąc do szkoły, miały zapewniony równy start. Z drugiej jednak mogą się między sobą różnić i to dość mocno, jeśli chodzi o sposób przekazywania tej wiedzy, jak i dodatkowe zajęcia, które są przez nie oferowane. Dlatego też, jeśli jesteśmy właśnie na etapie poszukiwania przedszkola dla swojego dziecka, to ważne jest to, abyśmy dokładnie przyjrzeli się ofercie wszystkich przedszkoli, które znajdują się w naszej okolicy.

Tylko dzięki takiemu porównaniu możemy być pewni, że wybierzemy to przedszkole, które najlepiej będzie spełniało nasze oczekiwania i będzie oferowało naszemu dziecku to co najlepsze.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, jaką ofertę ma dane przedszkole. W jak dużych grupach odbywa się nauka, w jaki sposób jest przekazywana wiedza, czy dzieci wyjeżdżają na różnego rodzaju wycieczki, czy spotykają się na terenie przedszkola z ciekawymi osobami.

Powinniśmy również zwrócić uwagę na to, czy wybrane przez nas przedszkole oferuje zajęcia dodatkowe, na które mamy możliwość zapisać dziecko. Zazwyczaj są one płatne, nie mniej warto się nad nimi zastanowić, bo dzięki nim nasze dziecko również będzie miało możliwość prawidłowego rozwijania się i nauki czegoś nowego. Porównując takie przedszkola, warto również sprawdzić, czy mają one swoją kuchnię czy korzystają z usług cateringu, a może dzieci mają przynosić własne jedzenie.

Jeśli będzie obowiązywała, któraś z pierwszych dwóch opcji, to warto się upewnić, czy brane są pod uwagę alergie dziecka i jakie posiłki są serwowane, tak aby móc skontrolować, czy są one odpowiednio zbilansowane. Im więcej pozytywnych rzeczy będziemy zauważali w konkretnym przedszkolu, tym większa będzie szansa na to, że nasze dziecko będzie w nim nie tylko szczęśliwe, ale że także będzie otrzymywało w nim wszystko to co najlepsze. Dlatego też, powinniśmy poświęcić jak najwięcej czasu, na dokładne porównanie tych wszystkich propozycji.

Posłuchajmy innych rodziców

Oczywiście w przedszkolach są przygotowywane drzwi otwarte, podczas których możemy wejść do środka, obejrzeć sale, korytarze, szatnie czy czasami nawet kuchnię. Jednak nie oszukujemy się, podczas takich drzwi otwartych nie będziemy mogli poczuć atmosfery panującej w danym przedszkolu, zobaczyć innych dzieci podczas takiej normalnej pracy. Dlatego też, warto porozmawiać z innymi rodzicami, takimi którzy już posyłają swoje pociechy do danego przedszkola.

Może się okazać, że dzięki takiej rozmowie, będziemy mieli znacznie lepszy obraz danego przedszkola, a więc łatwiej będzie nam podjąć ostateczną decyzję odnośnie tego, czy posyłać naszą pociechę do danej placówki, czy jednak powinniśmy poszukać jakiejś innej propozycji. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości, przyjrzeć się różnym przedszkolom w naszej okolicy, porozmawiać o nich z innymi rodzicami. Tak, aby decydując się na konkretną z nich, mieć pewność, że dokonujemy odpowiedniego wyboru i zapewniamy w ten sposób naszemu dziecku wszystko to, co najlepsze.