Unikaj szkodliwych bodźców

schodołazy nowe gąsienicowe

Objawy alergii zwykle łagodzone są przez leki alergiczne, odpowiednio dobrane przez lekarza-specjalistę lub polecone przez farmaceutę. Nie oznacza to jednak, że alergik, po przyjęciu odpowiednich środków, powinien bezmyślnie narażać się na działanie alergenów, które mu szkodzą.

Unikanie szkodliwych bodźców może nieść ze sobą zbawienne skutki. To oczywiste, że w przypadku ostrej alergii wszyscy staramy się unikać kontaktu z alergenami.

Nieco inaczej przedstawia się jednak sytuacja osób, u których występują niezbyt uciążliwe objawy uczulenia. Czasami wydaje się, że lekka wysypka na dłoniach, spowodowana zjedzeniem kilku kostek ulubionej czekolady, to słuszna cena, którą warto ponieść.

Tymczasem uczulających nas czynników powinno się unikać nie tylko ze względu na objawy, jakie niosą ze sobą. Wyeliminowanie konkretnych alergenów sprawia, że osiągnięcie równowagi organizmu staje się wreszcie możliwe.

Brak nawracających reakcji alergicznych znacznie poprawia samopoczucie. W wielu przypadkach zdarza się, że chory, który przez dłuższy czas nie styka się z określonymi alergenami, pozbywa się nadwrażliwości na ich oddziaływanie.

Niestety, nie eliminuje to skłonności do pojawiania się innych alergii.

https://www.formeds.com.pl/