Co brać pod uwagę przy wyborze zwierzaka do domu?

Decyzja o przyjęciu do domu zwierzaka powinna być rozważna i przemyślana. Zastanawiając się , czy wybrać czworonoga, czy tez może gryzonia domowego, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Przede wszystkim należy przeanalizować, jaki styl życia prowadzimy. Jeżeli od rana do wieczora jesteśmy poza domem, pies nie będzie dobrym pomysłem.

Psa należy wyprowadzać na dwór kilka razy dziennie. Co więcej, niektóre rasy powinny pokonywać dziennie nawet kilkanaście kilometrów.

Zatem jeśli nie mamy czasu na spacery z psem, lepszym rozwiązaniem może być kot, królik lub rybki. Pod uwagę warto również wziąć przestrzeń, jaką dysponujemy – duży pies będzie się męczył w malutkiej kawalerce.

Jeżeli mamy dzieci, trzeba również przeanalizować, jak zachowują się w stosunku do zwierząt. Oczywiście, ważne są także kwestie finansowe.

Utrzymanie zwierzaka to kolejny wydatek do budżetu domowego. Warto o tym pamiętać, ponieważ duży pies będzie potrzebował sporej ilości pożywienia, niektóre rasy kotów należy karmić specjalną karmą.

Doliczyć trzeba także koszty wizyt u lekarza.