Kask jeździecki to podstawa

Nawet najlepiej ułożony koń, taki którego znamy od lat, pozostaje tylko zwierzęciem, a co się z tym wiąże, nigdy nie możemy być pewni tego jak się zachowa. Może się czegoś wystraszyć, może się o coś skaleczyć, a taka sytuacja może sprawić, że koń zacznie wierzgać i stanie się nieprzewidywalny.

Dlatego tak ważne jest to, aby podczas jazdy konnej, w odpowiedni sposób dbać o swoje bezpieczeństwo, to też oznacza, że bez żadnych wymówek, zawsze podczas jazdy konnej na naszej głowie powinien znajdować się kask jeździecki.

Ochrona głowy

Taki kask jest obowiązkowym wyposażeniem każdego jeźdźca podczas zawodów, jednak coraz częściej jest on stosowany również podczas spokojnych przejażdżek, a dzieci muszą go już posiadać kategorycznie i bez żadnych wymówek.

Taki kask jeździecki ma chronić naszą głowę nie tylko podczas upadku z konia, ale również przed uderzeniem kopytem, jeśli znajdziemy się ze złej strony i zbyt blisko, a nasz koń na coś się zdenerwuje. Taki kask jeździecki oferowany jest w różnych rozmiarach, a dodatkowo jeszcze posiada specjalną regulację, co daje nam gwarancję, że spokojnie będziemy mogli go dopasować do naszej głowy.

Dodatkowo jest on zapinany pod brodą, a więc nie będzie się zsuwał podczas jazdy. Jeśli mamy w planach jeździć zimą, to możemy kupić specjalne nauszniki zimowe do kasków, które będą chroniły nasze uszy przed zmarznięciem.

Z czego jest wykonany?

Jeżeli chodzi o materiał, z którego wykonany jest kask jeździecki, to ma on twardą skorupę, która jest odporna na uderzenia, a wykonana jest z plastiku albo tworzywa sztucznego. Jeśli chcemy, żeby nasz kask był ładniejszy wizualnie, to możemy wybrać taki model, w którym ta twarda skorupa okryta jest specjalną tkaniną.

Od środka kasku jeździeckiego będziemy mieli specjalną warstwę, która będzie absorbowała siłę uderzenia, a przy samej głowie będziemy mieli do czynienia z wkładką, wykonaną z miękkiego materiału co znacznie będzie poprawiało komfort jeźdźca podczas jazdy. Taki kask jeździecki może mieć różną wielkość, może być okryty eleganckim materiałem, ale zawsze ma chronić naszą głowę przed skutkami upadku czy uderzenia, a dodatkowo jeszcze ma zapewniać odpowiednią wentylację, tak żeby jazda w takim kasku była naprawdę wygodna.

Warto również sprawdzić ułożenie paska, bo ma on nie tylko utrzymać kask na naszej głowie, ale również nie powinien nas obcierać, ani uwierać.