Jazda na hulajnodze – 10 zasad, które warto przestrzegać

Jeżeli chcemy jeździć na hulajnodze, to przede wszystkim powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo. To oznacza, że musimy zastanowić się nad tym, w co należy się zaopatrzyć, aby mieć pewność, że taka jazda będzie dla nas bezpieczna. Z resztą nie tylko dla nas, ale również dla innych ludzi, którzy będą się poruszali po tych samych drogach co my. Jak więc to wszystko powinno wyglądać?

Odpowiednie bezpieczeństwo

Przede wszystkim poruszając się hulajnogą powinniśmy mieć świadomość, że nie możemy jechać po ulicy, ale jednocześnie też, według prawa nie mamy możliwości jechać po drodze rowerowej. Tak naprawdę zostaje nam chodnik, chociaż powinniśmy pamiętać, że na nim pierwszeństwo będą mieli piesi i powinniśmy tak po nim jechać, aby nie stwarzać zagrożenia. Dodatkowo powinniśmy nosić kask, tak abyśmy mieli pewność, że w razie upadku nasza głowa będzie w odpowiedni sposób chroniona.

Warto także sprawdzić hamulce, tak abyśmy mieli pewność, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to będziemy mogli się od razu zatrzymać. No i jeśli poruszamy się hulajnogą elektryczną, to powinniśmy znać jej zasięg, aby nie okazało się, że niespodziewanie staniemy na długo przed dotarciem do celu. Jeśli chodzi o jazdę na hulajnodze, to powinniśmy również pilnować, aby dostosować prędkość jazdy do warunków, tak aby nikomu nie zrobić krzywdy.

To także warto wziąć pod uwagę

Podczas podróżowania hulajnogą powinniśmy rozważyć ubezpieczenie się. Wówczas w razie wypadku będziemy chronieni przynajmniej finansowo, a to może wiele ułatwić. Dodatkowo należy sprawdzić koła, zwłaszcza jeśli mamy je pompowane, bo od nich również będzie zależało nasze bezpieczeństwo podczas jazdy.

Z tego też powodu powinniśmy dopilnować, aby nasza hulajnoga była dobrze oświetlona, tak żeby być widocznym dla innych osób. Poruszając się hulajnogą powinniśmy również pamiętać, aby schodzić z niej przed przejściem dla pieszych i przez takie przejście ją przeprowadzać. No i zastanówmy się czy faktycznie podczas jazdy na hulajnodze koniecznie musimy mieć słuchawki. Wówczas możemy nie usłyszeć zbliżającego się zagrożenia. Warto zobaczyć jakie są zasady bezpiecznego poruszania się na hulajnodze. Może się okazać, że ich znajomość ochroni nas przed poważnymi problemami zdrowotnymi.