Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją czy bez? – czyli co jest zdrowsze dla wzroku dzieci

Jeżeli mamy świadomość, że o oczy dziecka należy dbać już od najmłodszych lat i że nie wystarczy tylko ograniczenie czasu przed telewizorem, to z pewnością mamy świadomość, że powinniśmy także zainwestować w okulary przeciwsłoneczne. Chronią one oczy naszego dziecka przed szkodliwym promieniowaniem, a to oznacza, że w przyszłości dziecko będzie miało mniejsze problemy ze wzrokiem, nie mówiąc już o tym, że jeśli od najmłodszych lat przyzwyczaimy je do noszenia okularów przeciwsłonecznych, to będzie je nosiło także w dorosłym życiu, a więc nadal będzie dbało o swój wzrok. Dlatego też, warto się zastanowić jakie okulary przeciwsłoneczne powinniśmy wybrać, aby mieć pewność, że będą one właściwe dla naszej pociechy.

Różne warianty

Przede wszystkim warto sobie zdawać sprawę z tego, że okulary przeciwsłoneczne oferowane są nam w różnych wariantach. Najważniejsze będzie to, abyśmy kupili je w aptece lub u optyka, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że będą posiadały odpowiednie filtry.

Jednak i tutaj propozycje są różne. Możemy wybrać okulary przeciwsłoneczne, które będą chroniły nasze oczy przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Może to być model, który będzie chronił przed tymi wszystkimi rodzajami promieniowania, może mieć tylko filtry przeciwko ich dwóm rodzajom albo i nawet tylko jednym. To na co się zdecydujemy będzie zależało tylko od nas, jednak pamiętajmy, że im więcej będzie tych filtrów, tym lepiej chronione będzie oko naszego dziecka, a to przecież powinno być dla nas najważniejsze.

Co z tą polaryzacją?

Często podczas kupowania okularów, pada pytanie czy chcemy okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją czy bez.

Żebyśmy mogli podjąć w pełni przemyślaną i świadomą decyzję, musimy najpierw wiedzieć, czym jest polaryzacja. Światło odbija się od gładkich powierzchni i rozprasza w różnych kierunkach. Żeby temu zapobiec wykorzystuje się właśnie polaryzację, która zapobiega takiemu rozpraszaniu się światła, ale czy jest ona na tyle ważna, że powinniśmy wybierać dla dziecka okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją? Jeśli będziemy mieli świadomość, że takie odbicia światła mogą powodować zmęczenie oczu, ból głowy, problem ze skupieniem uwagi czy przeszkadzać w prawidłowym widzeniu, to z pewnością nie będziemy mieli problemów z określeniem czy kupować okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją czy bez. Jeśli tylko zależy nam na tym, aby naprawdę skutecznie chronić oczy naszego dziecka i niwelować wszelki dyskomfort, to wybierzemy propozycje, w której ta polaryzacja będzie się znajdowała. Im większa będzie nasza wiedza na temat działania promieni słonecznych na oczy nasze i naszego dziecka, tym łatwiej będzie nam powiedzieć, na które okulary przeciwsłoneczne powinniśmy się zdecydować.