Wrocław

Wrocław zyskuje na popularności. Jest coraz chętniej odwiedzany – turyści doceniają jego unikalny klimat. Jest to jedno z czterech największych miast w Polsce.

Warto wiedzieć, że Wrocław, jako jedyne polskie miasto, znalazł się w pierwszej dziesiątce miejsc wartych odwiedzenia w rankingu brytyjskiego dziennika The Guardian. Co warto zobaczyć? Z pewnością warto się wybrać do Parku Południowego, który mieści się w południowej części osiedla Borek. Jest on zaliczany do parków krajobrazowych o dużych walorach kompozycyjnych.

Zapaleni fani architektury docenią późnogotycki budynek na wrocławskim Rynku, jeden z najlepiej zachowanych historycznych ratuszy w Polsce. Co jeszcze warto zobaczyć? Kościół św. Wojciecha – jeden z największych i najstarszych kościołów gotyckich miasta.

Wrocławska Fontanna (multimedialna fontanna znajdująca się na pergoli przy Hali Stulecia, jest największą fontanną w Polsce i jedną z największych w Europie) ucieszy oko i ucho każdego. Po męczącym zwiedzaniu warto poszukać w restauracyjnym menu gołąbków z kaszą gryczaną – pycha!.