Człowiek i zwierzę

Nie od dziś znane jest uczucie przyjaźni, czasami wręcz bezgranicznej miłości, łączącej zwierzęta oraz ludzi. Dotyczy to nie tylko małych dzieci i osób starszych, ale także każdego z nas.

Skąd się biorą takowe uczucia i zależności? Czy prawdą jest, że są one dozgonne i bezwzględne? Pytania, na które nie znają odpowiedzi tylko ludzie, którzy w swoim życiu nie posiadali żadnego zwierzęcia, którzy nigdy nie oddali jemu kawałka własnego serca i którzy nie otrzymali wspomnianej miłości. Najczęściej spotykamy się i myślimy w aspekcie zależności człowiek-zwierzę, zwierzę-człowiek, o tych hodowanych w naszych domach, czyli psach, kotach, może też królikach czy innych gryzoniach.

Jednakże, gdy pomyślimy sobie, kto jest najlepszym zwierzęcym przyjacielem człowieka, mamy na myśli psa. Psy swoim machaniem ogonka, przychodzeniem na kolana, żeby się przytulić czy podrapać za uchem pokazują nam radość wynikającą ze wspólnego obcowania.

Pokazują także wdzięczność z tytułu opieki nad nim i poświęcanego czasu. Nie da się ukryć, że obojętnie jakimi jesteśmy ludźmi to piesek przywiązuje się do nas dozgonnie.

www.lanksch.de